/ Endüstriyel Ahşap Koruyucu Vernik Ve Boyalar
 
Rhenocryl TG 46

Özellikler

Beyaz, ipek mat görünümünde su bazlı astar malzemesidir . Ahşabın nem dengesini sağlamasına izin verir.  Kokusuz, çevre dostudur. Astar uygulamasından sonra yüzeyde renklenmeler meydana gelirse, bir sonraki uygulama için Rhenocryl IL 48 kullanılmalıdır. EN 152.1 normuna göre mantarlaşmaya ve mavileşmeye karşı ahşabı korur.

Uygulama: Daldırma, flow-coating, fırça ve sprey tabancası ile uygulama yapılır.Daldırma yapılacak havuz paslanmaz özellikte olmalıdır. Ürün uygulamaya hazır haldedir.

Yüzey hazırlama: Her türlü ahşap yüzeyde kullanılır. Merbau, Tik gibi ahşap yüzeylerde, ağaç içindeki özel maddelerin kusmasını engellemek için Rhenocryl IL 48 kullanılmaldır.

Tüketim: 120 – 160 ml/m² (ahşap emiciliğine bağlı olarak)

 VOC 2010: H / wb / max  30g/l / standart 28 g/l

 Uygulama:

 Fırça: İnceltilmeden ince katlar halinde uygulanır.

Sprey tabancası:İnceltilmeden ince katlar halinde uygulanır. Film kalınlığının yüksek olması için birkaç kat uygulaması yapılır.

Daldırma:Uygulama viskozitesi 12- 13 s / DIN 4 olacak şekilde max. 20% su ile inceltilir. Her uygulamadan önce viskozite kontrolü yapılmalıdır.

İnceltme: Su

Aletlerin temizliği:Su

Uygulama sıcaklığı:Oda sıcaklığı önerilir, 8°C altında uygulama yapılmaz.

Normal koşullarda kuruma: 20°C sıcaklık ve 65-75% nem değerlerinde, film kalınlığına bağlı olarak 30- 60 dakika sonra yüzeyde zımpara işlemi yapılabilir.  4 saat sonra bir sonraki kat uygulaması yapılabilir.

Depolama:Serin ve kapalı orijinal ambalajında bir yıl süre ile depolanabilir. .

Boya Sistemi:

Yumuşak ve sert ağaçtan imal edilmiş ahşap pencere ve dış cephedeki kapılar için

Yüzey hazırlama:Yüzeyden tozlar uzaklaştırılmalıdır. Yağ içeriği yüksek ağaçlarda yüzey selilozik esaslı tiner ile silinmelidir.

Astar kat uygulaması : Rhenocryl TG 46 daldırma veya flow-coating ile uygulanabilir. Merbau ve Tik gibi içerisinde özel maddeleri olan ve bunu yüzeye kusan ağaçlarda izolasyon amaçlı Rhenocryl IL 48 kullanılır.

Son kat : Rhenocryl 90 sprey tabancası ile 300 mikron ıslak film kalınlığında uygulanır
Rhenocryl TL 30
Rhenocryl TL 30 su bazlı emprenye malzemesidir.
Detaylı bilgi
Rhenocryl TL 44
Rhenocryl TL 44 su bazlı renkli astardır.
Detaylı bilgi
Rhenocryl IL 48 L
Detaylı bilgi
 
     
  Copyright © 2021 Raykon A.Ş.