/ Sert Ahşap Zemin, Parke Yüzey Koruma ve Bakım Ürünleri - Koruma ve Bakım Sistemleri
 
Classic Pflegeöl

Ürün Tanımı 

Yağ ile uygulama yapılmış ahşap yüzeyler için yağ/wax içerikli bakım ürünüdür.

Classic Pflegeöl, yüksek trafiğe maruz kalan yüzeyler için yağ/wax bakım ürünüdür.

- Ekonomiktir.

- Kolay polisaj işlemi yapılır.

Uygulama:

Bakım yapılacak zemin, temiz, kuru ve gerekliyse önceden L94 Cleaner ile temizlenmiş olmalıdır. Ürün ince bir film halinde mala ile veya zemine azar azar dökülerek uygulanır. Uygulamadan hemen sonra yüzeye yumuşak bir ped veya tiftiksiz bez ile polisaj yapılır. Polisaj yapıldıktan yaklaşık 30 dakika sonra, yüzeyde kalan fazla malzemeyi almak için yüzey yeniden polisaj yapılır.

Kuruma: 23 0C sıcaklık ve %50 bağıl nem ortamında yaklaşık 16-24 saat. Yetersiz havalandırma, düşük sıcaklık, nem değerlerinde sapma ve uygulanan filmin kalın olması kuruma süresini uzatabilir.

Tüketim: 10-20 ml/ m2.

Depolama ve Sevkiyat: Kuru ve serin, dondan korunmuş bir ortamda, açılmamış bir ambalajın raf ömrü 15 aydır.

Güvenlik: 

Bu ürün yanıcılığı çok yüksek solventler içerir. Ve uygulama esnasında havaya karışan solvent buharı-hava karışımı patlayıcı risk oluşmasına neden olabilir. Uygulama ve kuruma esnasında iyi havalandırma koşulları oluşturulmalı, güvenlik önlemleri alınmalıdır. Uygulama yapılan alanın yakınlarında sigara içilmemeli, kaynak yapılmamalı, açık alev ve ateş kaynakları kullanılmamalıdır. Elektrikli aletler, bu süre zarfınsa kullanılmamalı, kapatılmalı, soğuduktan sonra tekrar açılmalıdır. Hiçbir şekilde kıvılcım oluşmasına müsaade edilmemelidir.  Bu talimatların aynısı, boş ve kirli ürün ambalajları için de aynen geçerlidir. Kalan veya ürün ile bulaşmış malzemeler, su kanallarına dökülmemeli, atık bertaraf talimatlarınca bertaraf edilmelidir. Formaldehit, PCP ve lindan içermez.

Kullanmadan önce iyice çalkalayın

Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzat tutun. Malzeme güvenlik formu talep edildiğinde verilebilir. Uygulamada kullanılan, ürüne bulanmış malzemeleri kapalı kaplarda olarak muhafaza edin. Yağ/ wax kombinasyonu ile bulanmış malzemeler su ile nemlendirilerek kapalı kaplarda saklanmalı veya güvenlik talimatları doğrultusunda bertaraf edilmelidir. Aksi taktirde kendi kendine tutuşma ve dolayısı ile yangın riski ortaya çıkar. 

Classic_Pflegeol_TDS.pdf

Classic_Pflegeol_MSDS.pdf


Parkettglanz
Parke verniği uygulanmış ahşap zeminler için önerilen bakım ürünüdür.
Detaylı bilgi
L94 Cleaner
Wax içerikli bakım ürünleri uygulanmış yüzeylerde; Wax, leke ve kirlilikleri çıkaran su bazlı temizleyicidir.
Detaylı bilgi
 
     
  Copyright © 2021 Raykon A.Ş.