/ Ahşap Ön Koruma Ürünleri
 
Acryl Allgrund

Ürün Tanımı
Akrilik esaslı, su bazlı, yüksek örtücülüğe sahip ahşap astar boyasıdır. 

Ürün Özellikleri
Çok amaçlı, her türlü yüzeye uygulanabilen astar boyadır. Düşük kokuludur. Çevre dostudur.  EN 71.3’ e göre çocuk oyuncaklarının boyanması için güvenlidir. Tiksotropiktir ,damlamaz. Kolay uygulanır. Çabuk kurur. Yüksek kapatıcılık gücüne sahiptir. Her türlü hava koşullarına dayanıklıdır. İpek mat parlaklığındadır. Üzerine sentetik bazlı boya uygulaması yapılabilir. UV ışınlarına karşı yüksek direnç gösterir. 

Kullanım Alanları
Her türlü iç ve dış yüzeylerde kullanılır. Beton, alçı, ahşap yüzeylerde izolasyon amaçlı astar kat olarak kullanılır. Ahşap yüzeyde su ve reçine izolasyonu sağlar. Demir yüzeylerde korozyon ve pas önleyici astar görevi yapar. Çinko, alüminyum, sert plastik gibi yapışmanın zor olduğu  yüzeylerde boyanın yüzeye mükemmel yapışmasını sağlayan bir geçiş astarıdır. Üzerine sentetik bazlı ve su bazlı akrilik boya uygulamaları yapılabilir. 


Yüzey Hazırlama
Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru ve sağlam olmalıdır. Yüzeydeki tüm eski boyalar, yağlar, tozlar temizlenmelidir. Metal yüzeylerde yüzey pastan tamamen arındırılmalıdır. Sert plastik , bakalit ve çinko yüzeylerde yüzeyin yapısına göre zımpara işlemi yapılıp, küçük bir alanda ürünün yüzeye uygunluğunun test edilmesi tavsiye edilir. 

Uygulama
Dış cephelerdeki ham ahşap yüzeylerde yüzey AQUA IMPRAGNIERGRUND 05 ile emprenye edilmelidir. İlk kat olarak ; ACRYL ALLGRUND %5-10 oranında su ile inceltilerek yüzeye uygulanır. İkinci kat uygulamasında inceltme yapılmaz. Ham ahşap yüzeylerde izolasyon amaçlı olarak kullanıldığında ACRYL ALLGRUND inceltilmeden 2 kat olarak uygulanır. Alüminyum, çinko, metal, demir, plastik, alçı ve beton yüzeylerde ACYL ALLGRUND inceltilmeden 2 kat olarak uygulanır. Mükemmel bir yapışma gücüne ulaşmak için ACRLY ALLGRUND kuruduktan hemen sonra, tozlanma oluşmadan, son kat boya uygulaması yapılması tavsiye olunur. Uygulama yapılacak ortam sıcaklığı ve yüzey sıcaklığı  50 C nin altında 30 0C üzerinde olmalıdır. 

İnceltme
Ürün kullanıma hazırdır. 1.kat uygulamasında %5- 10 oranında su ile inceltilerek kullanılabilir. 


Kullanılan Aletler
Rulo, fırça ve sprey ile uygulama yapılabilir. 

Teknik Özellikler
Görünüm : Örtücü; beyaz
Parlaklık  : Yarımat
Yoğunluk  : 1,360
Toz kuruma  : 2- 4 saat
İlave kat boyaması : 24 saat

( Kuruma değerleri 230 C ve %60 bağıl nem ortamında belirlenmiştir. Ortam sıcaklığı ve nem değerine göre değerler farklılık gösterebilir) 

Tüketim
Yüzeye bağlı olarak tek katta 8 m2/L alan astarlanır.


Depolama Koşulları
Kapalı ambalajlarda, kuru, temiz ortamda, oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Ürün soğuk ve dondan korunmalıdır. 


Tehlike Uyarıları
R36   : Göz için tahriş edicidir.
R36/38   : Göz ve deri için tahriş edicidir.
R51/53 : Suda yaşayan organizmalar için zehirleyicidir, uzun dönemde doğaya istenmeyen etkileri olabilir 

Güvenlik Uyarıları
S23   : Buharını teneffüs etmeyiniz.
S51   : Sadece iyi havalandırılan yerlerde kullanınız.
 

Acryl_Allgrund_Teknik_Bulten.pdf

__acryl_allgrund_msds.pdf


Aqua Impragniergrund 05
Metalik bileşimli emprenye tuzunun sulu çözeltisidir. Su bazlı ve kokusuzdur, çevre dostudur. DIN 68 800 Bölüm 3’ e göre toprak ile direkt temas halinde olmayan ahşap yapıların böcek ve mantarlara karşı etkili olarak korunmasını sağlar. Fırça ve pistole ile kullanıma uygundur.
Detaylı bilgi
Aqua Impragnol 06
Metalik bileşimli emprenye tuzunun sulu çözeltisidir. Su bazlı ve kokusuzdur, çevre dostudur. DIN 68 800 Bölüm 3’ e göre toprak ile direkt temas halinde olmayan ahşap yapıların böcek ve mantarlara karşı etkili olarak korunmasını sağlar. Daldırma ve vakum yöntemleri için uygundur.
Detaylı bilgi
AQUA- IZO Aqua Isoliergrund
İç ve dış mekanlarda kullanıma uygun, çabuk kuruyan dolgu ve izolasyon amaçlı kullanılan astardır. İç mekanda dekoratif taşların tozumasını, ahşap yüzeyde reçine kusmasını engellemek için kullanılır.
Detaylı bilgi
 
     
  Copyright © 2022 Raykon A.Ş.