AHŞABINIZA DOĞAL BİR GÖRÜNÜM


AQUA MAX 505 - HYBRID TEKNOLOJİ / SU&YAĞ BAZLI VERNİKLİ AHŞAP KORUYUCU


Ahşap Zemin ve Parke Verniklerinde Uzman Avrupa'nın Lider Kuruluşu Berger - Seidle Artık Türkiye'de!


RAYKON by JANSEN – Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucularda Yeni Teknoloji


Raykon By Jansen - Yağ Bazlı Ahşap Zemin koruyucu ile boya aşınmasına son!!


DOLMABAHÇE SARAYI ve İSHAK PAŞA SARAYI RESTORASYONU

Devam  
 
 

AHŞABINIZA DOĞAL BİR GÖRÜNÜM

"TEST SONUCU EN İYİ"

 

EDELWACHS - SU İTİCİ WAX BAZLI AHŞAP KORUYUCU VERNİK

İç ve dış mekanlar için suya dayanıklı, wax bazlı ahşap koruyucu verniktir.

- Ahşabın doğal güzelliğini ortaya çıkarır.

- Üstün kalitesi ile kadifemsi bir yüzey oluşturur.

- UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.(Renksiz verniğin UV direnci yoktur. Dış cephede önerilmez)

- Kokusuzdur, kolay uygulanır.

- Çevre dostu bir üründür.

 


AQUA MAX 505 - HYBRID TEKNOLOJİ / SU&YAĞ BAZLI VERNİKLİ AHŞAP KORUYUCU

Dünyada gelişen teknoloji ve tüketici istekleri doğrultusunda Raykon Boya olarak sürekli kendini yenileyen ve ürün paletini geliştiren, müşteri odaklı pazarlama konsepti dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İş ortağımız, Alman JANSEN GmbH ile birlikte sektördeki en son yenilikleri Türk tüketicisinin beğenisine sunmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Tüketiciler artık daha bilinçli,sorun çözücü ürünler aramaktadırlar.

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda Raykon by Jansen markası altında yepyeni bir ürünü daha beğeninize sunuyoruz.

AQUA MAX 505 - SU & YAĞ BAZLI VERNİKLİ AHŞAP KORUYUCU

  • İç ve Dış mekanlar, paneller, kapılar, pencereler vb. tüm ahşap yüzeyler için uygundur.

  • Hybrid teknoloji ürünüdür. ( Su&Yağ Bazlı Formülasyon)

  • Yüksek dayanım gücüne haizdir.

  • UV ışınlarına karşı dayanıklıdır. 

    (Renksiz verniğin UV direnci yoktur. Dış cephede önerilmez)
  • Tam transparandır. Ahşabın doğal güzelliğini kaybettirmez. 

  • Düşük kokuludur, çabuk kurur, damlamaz, kolay uygulanır.

  • 10 renk seçeneği bulunmaktadır.


Ahşap Zemin ve Parke Verniklerinde Uzman Avrupa'nın Lider Kuruluşu Berger - Seidle Artık Türkiye'de!

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Nezih Çavuşoğlu ve Berger-Seidle Yönetim Kurulu başkanı Sn. Thomas Adam 29.03.2016 tarihinde Türkiye Ortaklık Anlaşması İmzaladılar.

Sert ahşap yüzeylerin korunması ve parke verniklerinde Dünyanın Lider Kuruluşlarından, Alman Berger- Seidle firması ile yapılan iş ortaklığı neticesi, yaratıcı, çözüm odaklı, birinci sınıf referanslara sahip, yüksek kaliteye haiz ürün paletini profesyonel kullanım hizmetine sunuyoruz.

Sert ahşap zemin ve parke yüzeylerin doğal görünümünü bozmadan yıllarca korumak için doğru ürünleri seçmek gerekir. Her türlü ahşap yüzeyin korunmasında uzman olan Raykon şimdi de sert ahşap zemin ve parke yüzeylerin korunması için Dünyanın Son Teknolojisini Türkiye'ye getirdi.

Her ürünün mükemmeliyetçi bir zihniyetle üretildiği pek çok kalite kontrolünden geçtiği, kalite belgeleri ile donatıldığı Raykon Parke Vernikleri " TEST SONUCU EN İYİ" olarak sınıflandırılmaktadır.


RAYKON by JANSEN – Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucularda Yeni Teknoloji

TEK ÜRÜN √ AZ EMEK √ ÇOK İŞ √ RAYKON by JANSEN – Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucularda Yeni Teknoloji Almanya Ahrweiler’daki Jansen üretim tesisleri 1878 yılından beri ahşap koruma ve bakım sistemlerine yönelik üretim yapmaktadır. Bu ileri teknoloji ve tecrübe birikimi Raykon by Jansen konsepti dahilinde ahşap koruma ve bakım sistemlerine yönelik yeni standartları oluşturmaktadır. Zehirli madde içermeyen, çevre ve insan sağlığına duyarlı Raykon by Jansen Aqua Compactlasur ( Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu) su bazlı olması nedeni ile özellikle inşaat projeleri ve restorasyon projeleri tarafından tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Aqua Compactlasur, konvansiyonel su bazlı ahşap koruyuculardan 10 kat daha dayanıklıdır. Hem iç hem dış cephede her türlü ahşap yüzeye kolayca uygulanır. Uygulama esnasında kokusu rahatsız etmez ve çabuk kurur. Bu özelliği, özellikle zaman ve işçilik konusunda tasarruf sağlar. Tiksotropik ( damlamayan) yapısı dikey yüzeylerde de kolaylıkla uygulama yapılmasına izin verir. Aqua Compactlasur , micro- fine pigment içerikli yeni nesil bir ahşap koruyucu üründür. İçerisinde bulunan micro-fine pigmentler sayesinde UV ışınlarına karşı ekstra koruma ve dayanım sağlar. Tam transparan görünümü ile ahşabın dokusunu kaybettirmez ve naturel ipek mat bir görünüm sağlar. Daha önceden sentetik bazlı verniklerle boyanmış yüzeylerin üzerine de kolayca tatbik edilir. Renklendirici kat, ara kat ve son kat hepsi bir aradadır. 12 farklı ahşap renk seçeneği bulunmaktadır.

Raykon By Jansen - Yağ Bazlı Ahşap Zemin koruyucu ile boya aşınmasına son!!

AHŞAP İSKELELERDE, AHŞAP YÜRÜME YOLLARINDA, AHŞAP DECK UYGULAMALARINDA, BAHÇE MOBİLYALARINDA… Kabuk Kabuk kalkmaya Çizilmeye Grileşmeye SON ! Dış cephe ahşap zemin yüzeylerde kullanılan mükemmel bir üründür. Kum teması nedeniyle çok çabuk aşınan plaj iskelelerinde, havuz kenarlarında, zemin ahşap işlerinde, bahçe mobilyalarında, ahşap bağlantı ünitelerinde ve özellikle sert ağaçların boyanmasında güvenle kullanılır. Zemindeki ahşapta meydana gelebilecek ahşap kıymıkların önüne geçer. Kolay tatbik edilir. Kabarmaz, solmaz. VOC oranı düşüktür ve kurşun gibi ağır metaller içermez. Sentetik veya akrilik boya ile boyanmış yüzeylerin üzerine tatbik edilmemelidir. RAYKON by JANSEN HOLZPFLEGEÖL HP-2 UV ışınlarına dayanıklı olup, yüksek penetrasyon özelliğine sahiptir. Ahşaba derinlemesine nüfuz eder. Ahşabın rengini, zımparalanma ve doğal aşınma etkilerine karşı korur. Özel formülü sayesinde ahşabın içerisindeki nem oranını dengeler. Su itici yüzey oluşturur. Tüm hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

EMPRENYE SİSTEMİNDE EN YENİ TEKNOLOJİ - SU BAZLI EMPRENYE

Türkiye'de ilk defa gerçek su bazlı emprenye sistemleri Raykon by JANSEN kalite güvencesi ile piyasaya arz edildi. Bu güne kadar, alışılmış konvansiyonel su bazlı emprenye sistemlerinden çok daha yüksek katı madde oranı barındıran Raykon by JANSEN / Aqua Impregniergrund 05, emprenye sistemlerindeki kalite anlayışını kökünden değiştiriyor.

Yoğunlukla restorasyon projelerinde tercih edilen, hem fırça, hem daldırma hem de vakumlama yöntemleri ile kullanılabilen Aqua Impregniergrund 05, su bazlı olması nedeni ile uygulama yapan kişiye ve çevreye zarar vermez. Kalıcı koku bırakmaz. İç ve dış cephe ahşap elemanları böcek ve mantar oluşumuna karşı yıllarca korurken, bu ünitelere bağlı demir, bakır ve cam gibi aksamlara tesir etmez ve aşındırmaz.

5 lt. ve 20 lt. ambalajlarla piyasaya sürülen Aqua Impregniergrund 05 kullanıma hazırdır. İnceltmeye gerek yoktur.

Aqua Impregniergrund 05 ile ahşabınızı kokusuz, sorunsuz ve zahmetsizce emprenye edebilir, yıllarca güvenle kullanabilirsiniz.

Pazara sunulduğu günden itibaren kullanıcılardan teşekkür alan ürünümüz Mısır Konsolosluğu, Ertuğrul Tekke Cami, Topkapı Sarayı Dış Karakol Binası, Süleymaniye Cami gibi önemli restorasyon projelerinde kullanılmıştır.
 eee


TÜRK SANAYİNİN DUAYENLERİNDEN,ŞEREF BAŞKANIMIZ SN.ŞABAN ÇAVUŞOĞLU'NU KAYBETTİK

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Nezih Çavuşoğlu' nun babası,Türk Sanayinin Duayenlerinden Sn. Şaban Çavuşoğlu' nun vefatının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. 12 Haziran 2007 tarihinde vefat eden Şaban Çavuşoğlu 1926 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden 1949 yılında mezun oldu. ÇBS Holding ve buna bağlı şirketlerin kurucularından olan Şaban Çavuşoğlu, İstanbul Sanayi Odasında da Meclis Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı dahil 14 yıl kesintisiz hizmet verdi. Çalışmalarına İSO Meclis Onur Üyesi olarak devam etmekteydi.

Pek çok vakfın kurucu üyesi olan Şaban Çavuşoğlu, hayır severliği ile tanınırdı. 8.Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın genel başkanlığını yaptığı Türkiye Milli Kültür Vakfı'nın kurucuları arasında yer aldı.

Türk Sanayinde başta boya, vernik ve matbaa mürekkepleri olmak üzere inşaat ve finans sektöründe pek çok özel kurumun kurucu ortağı olarak yer aldı. Yakın tarihte kurulan BOSAD(Boya Sanayicileri Derneği) da şeref üyesi olan Şaban Çavuşoğlu, boya sanayinde bir ekole imza atması ile tanınıyordu.

Şirketlerimiz, ÇAPAŞ ve ÇAPEX 'in de kurucu ortağı ve şeref başkanı olan Şaban Çavuşoğlu' nu rahmetle anıyoruz.

Bizler onun aydınlattığı yolda azimle yürümeye devam edeceğiz.
 


AHŞAP BOYA veVERNİKLERİ EĞİTİM SEMİNERİ

16 Kasım 2008 Otel Teknik Müdürleri Derneği Bodrum Şubesi' nin düzenlemiş olduğu seminer programında RAYKON, RAYKON by Jansen ürün grupları ile yerini aldı.

Ürün ve Proje Müdürümüz Aydan Aygün Atalay tarafından gerçekleştirilen prezantasyon tüm Teknik Müdürler ve katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Seminer programı sonunda tüm katılımcılara RAYKON tarafından 'Ahşabın Korunmasında Boya ve Vernik Uygulamaları' eğitim sertifikası verildi.
 


AHŞAP BOYA ve VERNİKLERİ EĞİTİM SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

2008 yılında ilk Bodrum Bölgesi ile başlanan eğitim seminerlerinin 2. ayağı Antalya Bölgesi ile devam etmektedir. 02 Şubat 2009 da  Antalya Bölgesi’ nde Ahşap Boya Vernikleri konulu seminere  Antalya Bölgesi’nin Alanya, Kemer ve Belek gibi bölgelerinin prestijli otellerinin Teknik Müdürleri katılmıştır. Club Sera Hotel de gerçekleşen seminer, akşam yemeği ile devam etmiş, tüm katılımcılardan teşekkür almıştır.


DOLMABAHÇE SARAYI ve İSHAK PAŞA SARAYI RESTORASYONU

TÜRKİYE' NİN SARAYLARI RAYKON'U TERCİH EDİYOR …

RAYKON by Jansen ürün grubumuzda pazara sunulduğu günden beri hemen hemen tüm prestijli projelerin birinci tercihi olan AQUA COMPACT LASUR (Su Bazlı Vernikli Ahşap Koruyucu) Dolmabahçe ve İshak Paşa Saray' larının restorasyonlarında da tercih edilen ürün olmuştur.
Bu restorasyon çalışmaları ahşap ve ahşap yapı üretiminde Türkiye' nin en önemli ve konusunda uzman kuruluşlarından biri olan Panel Ahşap tarafından gerçekleştirilmiştir.
 


 
     
  Copyright © 2022 Raykon A.Ş.